Tabere in UK de limba engleza

Recomandam taberele de limba engleza de grup organizate de MIRUNETTE INTERNATIONAL EDUCATION, adresate tinerilor cu varsta intre 11 si 20 de ani, pe care le organizam in Marea Britanie, Irlanda si Statele Unite ale Americii. Gazduite in campusuri ale Universitatilor de prim rang din Marea Britanie, precum  Oxford University, Cambridge University, University College of London (UCL), University of Edinburgh sau din SUA, precum Harvard, Yale, Princeton, Manhattan College, taberele iti ofera sansa de a experimenta viata studenteasca, in vederea unei admiterii ulterioare la Universitate.

Programele de vara de scurta durata ofera un “preview” din viata de student international la care cu siguranta aspiri!

Vino cu Mirunette intr-o tabara de limba engleza organizata intr-un campus universitar in Anglia sau SUA si vei avea ocazia sa legi prietenii cu viitori colegi, sa cunosti profesori ce ar putea sa iti deschida apetitul spre noi domenii de studiu, sa te invete sa devii o persoana responsabila, independenta si valoroasa pentru societatea de maine.